niedziela, 11 lipca 2010

GDAŃSK: Ruszyło Kino Podwórkowe WYJDZIESZ?

"Jest tak fajnie, chciałbym, żebyście tu byli zawsze" powiedział chłopiec z pierwszego podwórka, na którym zagościło nasze Kino Podwórkowe WYJDZIESZ? Nam też było fantastycznie!

Dzieciaki pomogły w zawieszeniu na ich trzepaku banera do wyświetlenia filmu. Zatroszczyły się też o miejsca siedzące: rozbrojoną na części kanapę i cegły z rozbitego muru ustawiły w równym rządku. Rozpoczęliśmy od zabaw. Spowici tumanami kurzu wznoszącymi się z piaszczystego podwórka bawiliśmy się chustą Klanzową, graliśmy w kapsle, piłkę nożną, malowaliśmy twarze (szczególne wzięcie miały wszelkie transformersopodobne twory), rysowaliśmy kolorową kredą po murze, puszczaliśmy wielkie bańki mydlane. Gdy zapadł zmrok przyszedł czas na film. Ponieważ było dużo maluchów wybraliśmy "Epokę lodowcową 3", którą oglądali nie tylko najmłodsi.

Co najważniejsze w tworzenie kina na miejscu spontanicznie włączyło się wiele osób. Dziękujemy więc: dzieciom z podwórka, na którym gościlismy, za wspomnianą wyżej pomoc w przygotowaniu scenerii kinowej oraz sprawiedliwe rozparcelowanie słodyczy pomiędzy wszystkie dzieci; dzieciakom, z którymi pracujemy od roku w ramach projektu WYJDZIESZ? za wytrwałe ogłaszanie na wrzeszczańskich podwórkach, że oto kino nadejdzie; Marcie za przyniesienie własnoręcznie zrobionego popcornu; Ricie za nalewanie soku spragnionym; mężowi Rity i mamie Pawła za malowanie twarzy dzieciom; mamie Patryka za pomoc w ogarnianiu terenu po imprezie, fotografom za zdjęcia, chłopakom z Wrzeszcza za poświecenie latarką podczas zwijania naszych sprzętów, co uratowało nam niejeden patyk do puszczania baniek mydlanych :)

Zapraszamy na kolejne podwórka. Weźcie krzesełko, ulubioną grę podwórkową, własnoręcznie upieczone ciasteczka, owoce z ogródka i przybywajcie :)
 
Zawsze o godzinie 19:30 rozpoczynamy zabawy z dziećmi. Jak tylko zapadnie zmrok czyli około godziny 21:00 wyświetlamy film.

Więcej informacji, zdjęć, zapowiedzi przyszłych seansów Kina Podwórkowego WYJDZIESZ? na www.wyjdziesz.blogspot.com

Kino Podwórkowe WYJDZIESZ? realizowane jest dzięki dotacji Urzędu Miasta Gdańska. Zapraszamy do współpracy wolontariuszy. Ponieważ podczas każdego kinowego seansu powstaje mnóstwo fantastycznych zdjęć dzieciaków i ich rodzin, chcielibyśmy móc na koniec dać dzieciom odbitki zdjęć na pamiątkę. W tym celu poszukujemy Darczyńczy, który sfinansowałby owe odbitki. Kontakt: ewakonopko@wp.pl 507 256 495

fot. Adam Wasilewski 

Jeśli chcesz przekazać 1% podatku na nasze działania, w PIT wpisz:
„WSPÓLNA DROGA” UNITED WAY POLSKA KRS 000 007 1715, dopisek: KLANZA Gdynia