środa, 11 czerwca 2014

Bojowo na zamku w Pułtusku

Wyszkowski „Klub Sportów i Sztuk Walki GIMNAZJON - APIN 1991” otrzymał zaproszenie od kom. Bractwa Ligi Morskiej i Rzecznej w Wyszkowie im. ppor. Marynarki Kazimierza Deptuły p. Juliana Bielawskiego zaproszenie do uświetnienia pokazem KARATE Ogólnopolskiego Konkursu Kulinarnego „Kuchnia Polska Wczoraj i Dziś”, który odbywał się w Pułtusku na zamku.
W związku z tym, że w klubie trenuje szereg dziewcząt z wyszkowskiej grupy sreet workerskiej czyli tak zwanej pedagogiki niekonwencjonalnej, a instruktorzy klubu Paweł Deluga i Andrzej Grajczyk uczą boksu i samoobrony combat młodzież z klas mundurowych z Liceum Bezpieczeństwa Publicznego w „KOPERNIKU” czyli ZS. nr 2. więc szybciutko połączyli siły i przygotowali wspólny pokaz. Z tym akurat problemu nie było gdyż uczestnicy zająć w większości się już znają poprzez wspólne treningi i zajęcia survivalowe, zaś dziewczęta, które niebawem skończą gimnazjum myślą bardzo poważnie o podjęciu nauki w klasach mundurowych.
Młodzież zaprezentowała  swoje umiejętności sztuk walki i samoobrony w wykonaniu dziewcząt, które wzbudziły podziw i uznanie zebranych na podzamczu. Szczególne wrażenie – jak zwykle wywołał pokaz sprawności i tzw. test twardości, czyli rozbijania 5 kg. młotem płyt chodnikowych leżących na brzuchach w tym i właśnie dziewcząt, wykonaniem przez te ostatnie formy walki z cieniem przy pomocy długiego kija a po tym rozbicie jednego z nich na dowódcy grupy mundurowej.
Po pokazie wszyscy świetnie się bawili, szczególne zainteresowanie poświecili  uczestnicy pokazu fontannie na rynku ze względu na upalna pogodę, a jak się później okazało była, to nie zamierzona dalsza część pokazu. Większość przybywających na rynku z radością i z aparatami w reku przyglądała się harcom młodzieży i nie tylko…  w strumieniach wody.
Po kąpieli w fontannie apetyty wszystkim dopisywały co sprzyjało degustacji potraw przygotowanych przez kucharzy profesjonalistów.
 Składamy serdeczne podziękowania p. Komandorowi Bractwa Ligi Morskiej i Rzecznej w Wyszkowie im. ppor. Marynarki Kazimierza Deptuły Julianowi Bielawskiemu za duchowe wsparcie młodzieży oraz Komendant III LO Bezpieczeństwo Publiczne p. Grażynie Kalinowskiej za pomoc w organizacji wyjazdu.
Grupa pedagogiki niekonwencjonalnej działa w ramach projektu dofinansowanego przez gminę Wyszków - której składamy podziękowania - i realizowanego przez Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych „Wiatrak”.