wtorek, 14 września 2010

CZĘSTOCHOWA: Wielki finał „Kina na trzepaku”

„Kino na trzepaku” dobiegło końca. Tak jak w ubiegłym roku, tak i tegoroczna edycja spotkała się w Częstochowie z zainteresowaniem i pozytywnym odbiorem mieszkańców. I tak jak w ubiegłym roku, tak i tym razem, finał akcji odbył się na placu przy archikatedrze – w centrum starego miasta. W tegoroczne wakacje SPA odwiedziło 9 częstochowskich podwórek, gdzie zaoferowało mieszkańcom (szczególnie tym najmłodszym) przeróżne gry i zabawy. Było kolorowo, głośno, spontanicznie i z duchem sportu. A gdy zapadał zmrok, było już widać tylko światło projektora i dzieci, młodzież a czasem też i dorosłych, wspólnie oglądających przygody swoich ulubionych bohaterów filmowych.

Tak było na poszczególnych podwórkach, zaś największym sukcesem hucznego i głośnego festynu finałowego było to, że udało się zebrać dzieci i młodzież ze wszystkich podwórek raz jeszcze, by uczestniczyły w licznych atrakcjach przygotowanych specjalnie na tę okazję.

I tak oprócz sprawdzonych zabaw z wykorzystaniem chusty animacyjnej Klauza, gry Twister, malowania twarzy czy puszczania ogromnych baniek mydlanych, dzieci chętnie brały też udział w innych grach. Odbył się więc turniej strzelania rzutów karnych (oczywiście z nagrodami), rywalizacja w skakaniu na 6-ścio metrowej skakance czy gra w „Zośkę”. Rozstrzygnięty został również prowadzony przez całe wakacje konkurs plastyczny. Po burzliwych obradach jury nagrodziło 6 najładniejszych dziecięcych prac – przedstawiających postacie z bajek.

Kulminacją wieczoru był znakomity występ 19 letniego Dawida Puczyńskiego – ósmego w Polsce mistrza w yo-yo, który przez cały czas trwania akcji zarażał dzieci swoją pasją, prowadząc warsztaty.

Gdy zrobiło się ciemno najwytrwalsi uczestnicy mogli obejrzeć przezabawną francuską komedię familijną „Mikołajek”.

„Kino na trzepaku” wraca już za rok!

Jeśli chcesz przekazać na nasze działania 1% podatku, w PIT wpisz:
„WSPÓLNA DROGA” UNITED WAY POLSKA KRS 000 007 1715, dopisek: Stowarzyszenie Pedagogiki Alternatywnej