czwartek, 13 września 2012

GDAŃSK: Relacje z wakacji projektu WYJDZIESZ?

Dzięki udziałowi w programie "Partnerstwo dla Dzieci" Fundacji "Wspólna Droga - United Way Polska" oraz dofinansowaniu Firmy DELPHI dzieci z gdańskiej grupy pedagogiki ulicy WYJDZIESZ? wyjechały na wspaniałe wyjazdy wakacyjne. Dla niektórych był to pierwszy samodzielny wyjazd, więc gratulujemy im odwagi!Karolina, Daniel i Kacper wyjechali w Góry Sowie, gdzie nie tylko podziwiali piękne górskie krajobrazy podczas wędrówek, ale i zwiedzali jaskinie, bawili się w podchody, grali w piłkę nożną, urządzali teatrzyk własnoręcznie wykonanymi kukiełkami, lepili z gliny, malowali, grali na różnych instrumentach i śpiewali przy ognisku, pływali w aquaparku, gimnastykowali się i chodzili po rozpiętej między drzewami linie, brali udział w turniejach, grach i zabawach oraz dyskotece. Karolina, Daniel i Kacper mieszkali w pięknie położonym górskim schronisku Orzeł. Ich pełen atrakcji i wrażeń wyjazd zorganizowali: Atacama i Tajemniczy Las, którym dziękujemy za wyjazdowy rabat :)


Natomiast Piotrek i Krzyś spali w wojskowych namiotach w Harcerskiej Bazie Żeglarskiej o piękne nazwie „Wenecja” na Warmii i Mazurach, dokąd to wyjechali na obóz żeglarski razem z harcerzami. Chłopaki uczyli się pływania na żaglówkach, brali udział w wyprawach kajakowych, grach i harcach leśnych, biegu harcerskim, ogniskach oraz zajęciach z technik harcerskich, takich jak pierwsza pomoc, pionierka czy przyrodoznawstwo. Stali też w nocy na wartach. Dziękujemy 99 Harcerskiej Drużynie Wodnej „Okeanida” za wspaniały wyjazd :)

 
Maciek wyjechał na obóz piłki nożnej do Olecka w ramach Akademii Piłkarskiej Lechii Gdańsk, w której trenuje już od kilku lat. Brał tam udział w zajęciach sportowych, treningach piłki nożnej, meczach i rozgrywkach. A jak się dzieciom na wyjazdach podobało?

Kacper:
Na wakacjach byłem w Górach Sowich. Bardzo podobał mi się wyjazd, były fajne gry i zabawy, piękne krajobrazy, było super ognisko z kiełbaskami. A najbardziej podobała mi się wyprawa do aqua parku i do lasu. Poznałem tam dużo kolegów i koleżanek. Dla mnie ten wyjazd był krótki. Za rok też chciałbym pojechać, ale w inne miejsce, jeszcze nie wiem gdzie. Dziękuję za wyjazd.

Piotrek:
gdzie byłeś na wakacjach: w Ostródzie w Wenecji
co się najbardziej podobało: warty nocne
co się nie podobało: nic!
jaką przygodę najbardziej zapamiętałeś:
bieg harcerski
czy poznałeś nowych kolegów: multum
co zobaczyłeś nowego: dużo rzeczy
na jaki wyjazd chcesz pojechać za rok: na ten sam!

Daniel:
Na wakacjach byłem w górach. Nazywają się Góry Sowie, było tam bardzo fajnie i śmiesznie. Bawiliśmy się w różne gry i zabawy. Mieliśmy teatrzyk kukiełkowy, zajęcia plastyczne i muzyczne. Chodziliśmy po górach, które były bardzo ładne, ale też niebezpieczne. Robiliśmy też ognisko w lesie z kiełbaskami. Na wyjeździe poznałem nowych kolegów i koleżanki, którzy byli bardzo fajni. Wyjazd był dla mnie w sam raz. Moim marzeniem jest pojechać jeszcze raz na taki wyjazd, ponieważ było super. Nigdy tego nie zapomnę. Bardzo dziękuję!
Karolina:
gdzie byłaś na wakacjach: Byłam w górach, bardzo mi się tam podobało. To są Góry Sowie (Schronisko Orzeł).
co się najbardziej podobało: Gra terenowa, gra w dwa ognie, gra nocna.
co się nie podobało: Takich rzeczy nie można wręcz powiedzieć. Podobało mi się bardzo bardzo.
jaką przygodę najbardziej zapamiętałaś: Najlepsza była dyskoteka!
czy poznałaś nowych kolegów: Tak, to było pełno osób: Marysia, Julka, Igor, Mikołaj...
co zobaczyłaś nowego: Tak to było bardzo fajne i wręcz męczące, pies biegł za samochodem po Górach Sowich.
na jaki wyjazd chcesz pojechać za rok: Strasznie mi się podobał ten wyjazd, bym chciała powtórzyć. Nie wiem jeszcze, czy bym chciała pojechać na ten wyjazd czy na inny – ale strasznie, strasznie dziękuję!Krzyś:
Na wakacjach byłem na obozie żeglarskim pod namiotami z harcerzami. Obóz był nad Jeziorem Dudzkim niedaleko Ostródy. Okolice były tam bardzo ładne, pływaliśmy żaglówkami i kajakami. Dzieciaki z obozu były bardzo fajne, poznałem nowych kumpli.
Bawiliśmy się w różne gry i zabawy, takie jak osiołek, podchody, szukanie skarbów. Mieliśmy też warty nocne i dzienne, pomagaliśmy w stołówce roznosić napoje i obierać ziemniaki. Wyjazd był dla mnie za krótki, ponieważ bardzo mi się podobało i chciałbym tam jeszcze raz pojechać, jak będzie taka możliwość. Bardzo dziękuję!

Dziękujemy Fundacji "Wspólna Droga" - United Way Polska" oraz Firmie DELPHI za sfinansowanie wyjazdów!

Fotografie: Witek Minkiewicz (Atacama), Ewa Konopko