
Więcej o Szayowozach TU.
Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych „WIATRAK” działa przy Wyszkowskim Ośrodku Kultury „HUTNIK".
Stowarzyszenie zajmuje się wspomaganiem rozwoju wspólnot i społeczności lokalnych, integracją społeczności lokalnej, rozwijaniem sportu i różnorodnej aktywności ruchowej wśród osób niepełnosprawnych, ochroną dziedzictwa kulturowego oraz przyrodniczego. Upowszechnianiem zdrowego i aktywnego stylu życia, wszystkich form aktywnej turystyki (pieszej, rowerowej, kajakarstwa, żeglarstwa itp.) oraz czynnego uprawiania sportu, profilaktyką i przeciwdziałaniem patologiom społecznym, promocją i organizacją wolontariatu.Stowarzyszenie prowadzi warsztaty, szkolenia i kursy, organizuje imprezy kulturalne, edukacyjne, sportowe, rekreacyjne i integracyjne takie jak: koncerty, festiwale, przeglądy, konkursy, wystawy, pokazy-zawody, wycieczki krajoznawcze, rajdy rowerowe, spływy, obozy, rejsy, a także spotkania z ciekawymi ludźmi kultury, sztuki, twórcami z różnych dziedzin, podróżnikami, ludźmi z pasją.
Od jesieni 2008 Stowarzyszenie „WIATRAK” wraz z WOK „HUTNIK” prowadzi działalność streetworkerską wśród wyszkowskich dzieci i młodzieży w celu ograniczenia ich marginalizacji poprzez przeciwdziałanie występowania u nich ryzykownych zachowań, promowanie zdrowego stylu życia oraz rozwój ich zainteresowań.
KONTAKT
Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych „WIATRAK”
stowarzyszeniewiatrak@gmail.com
Andrzej Grajczyk 600476844
Jeśli chcesz przekazać 1% podatku na nasze działania, w PIT wpisz:
„WSPÓLNA DROGA” UNITED WAY POLSKA KRS 000 007 1715, dopisek: Stowarzyszenie WIATRAK
Jestem absolwentem szkolenia z zakresu pedagogiki ulicy realizowanego w ramach ogólnopolskiego programu „Partnerstwo dla Dzieci” przez Fundację Wspólna Droga. Jestem instruktorem Sztuk Walki, członkiem kadry polski, założycielem i trenerem sekcji KARATE prowadzonej od 1991 r. Organizuję spływy kajakowe, zajęcia survivalowe, nocne marsze, wycieczki kondycyjno-krajoznawcze itp. Od wielu lat pracuję i przebywam z młodzieżą. Pracuję w Wyszkowskim Ośrodku Kultury „HUTNIK” jako Instruktor do spraw turystyki. Praca streetworkera? Po prostu, to lubię!
Jeśli chcesz przekazać na nasze działania 1% podatku, w PIT wpisz:
„WSPÓLNA DROGA” UNITED WAY POLSKA KRS 000 007 1715, dopisek: Stowarzyszenie Pedagogiki Alternatywnej
Kino na trzepaku to projekt realizowany przez Stowarzyszenie Pedagogiki Alternatywnej latem 2009 roku w śródmieściu Częstochowy, który okazał się wielkim sukcesem.
Zadaniem projektu było zapewnienie atrakcyjnej formy spędzania wolnego czasu dla mieszkańców dzielnicy poprzez zorganizowanie otwartych, plenerowych projekcji filmowych, połączonych z innymi atrakcjami (gry zespołowe, zabawy z chustą animacyjną Klanza, pokazy tańca, konkursy z nagrodami) – skierowanymi głownie do dzieci. Celem nadrzędnym było jednak zaktywizowanie społeczności lokalnej i włączenie jej w przygotowanie poszczególnych seansów, poprzez np. zbieranie zgód od mieszkańców czy przygotowanie miejsc do siedzenia przed seansem.
Zespół realizujący to przedsięwzięcie co tydzień, przez cały okres wakacji, wkraczał na kolejne podwórka częstochowskich kamienic i rozpoczynał swe działania. Projekt spotkał się z ogromnym zainteresowaniem lokalnej społeczności, częstochowskich mediów a także przyciągnął liczne grono wolontariuszy, chcących pomóc w jego realizacji.
W ramach projektu odbyło się 9 projekcji w 9 różnych podwórkach w śródmieściu Częstochowy, a także podsumowujący projekt festyn uliczny, który przyciągnął kilkuset uczestników z całej okolicy.
Na lato 2010 roku jest zaplanowana kolejna edycja projektu w Częstochowie.
Jeśli chcesz przekazać na nasze działania 1% podatku, w PIT wpisz:
„WSPÓLNA DROGA” UNITED WAY POLSKA KRS 000 007 1715, dopisek: Stowarzyszenie Pedagogiki Alternatywnej