sobota, 10 września 2011

KATOWICE: "Ulic@-daje wybór" - projekt w ramach programu Partnerstwo dla Dzieci (2011)


W ramach programu "PARTNERSTWO DLA DZIECI" udało nam się zrealizować projekt "Ulic@ - daje wybor!". Celem projektu było:

  1. Zmiana wizerunku dziecka w oczach innych ludzi i ich własnych - zakupiliśmy dla naszych wychowanków odzież i obuwie min. koszulki z logo Fundacji "Wspólna Droga", której dziękujemy za wszelką pomoc (możliwość uczynienia naszych zajęć atrakcyjniejszymi, pomoc finansową i wsparcie)
  2. Rozwijanie zainteresowań i pasji oraz przeciwdziałanie zjawiskom patologicznym poprzez sport wśród dzieci i młodzieży pozostających bez opieki na ulicach Katowic - zorganizowaliśmy cykliczne zajęcia sportowe, które realizowane były przez wykwalifikowanego instruktora - Rafała Heflik (wielkie dzięki, Rafał!!!). Zajęcia połączone były z udziałem w zawodach sportowych i rywalizacją z innymi drużynami środowiskowymi.

  3. Nabycie umiejętności kreatywnego organizowania czasu wolnego oraz korzystania z możliwości jakie daje Internet przez dzieci ze środowisk dysfunkcyjnych - zakupiliśmy dla naszych podopiecznych komputer z dostępem do Internetu, z którego dzieci korzystają codziennie (wyszukują informacje o różnych imprezach organizowanych dla nich w naszym mieście, oglądają filmy itp.)

  4. Doprowadzenie do lepszego funkcjonowania wśród ludzi poprzez poznawanie własnego miejsca zamieszkania i regionu - zorganizowaliśmy wycieczkę do Ustronia, gdzie dzieci miały również możliwość skorzystania z Parku Linowego. W Orzeszu wspólnie z wychowankami, mimo bólu i siniaków dzielnie walczyliśmy na kulki z farbą (paintball).


Wypowiedzi naszych wychowanków na temat zrealizowanego projektu:

  • „Zakupy ciuchów, basen, park linowy, ping-pong, paintball i wiele innych atrakcji, w których braliśmy udział dzięki panu Rafałowi, pani Adze i panu Grzesiowi.Naprawdę przeżyliśmy wspaniałe chwile z najlepszymi wychowawcami, za które dziękuję Bogu. P.S. Wygrałem turniej ping-ponga.” - „Harry”

  • „Wakacje były super – zajęcia sportowe (ping-pong, baseny, parki linowe itp.) i wycieczki. Najbardziej podobał mi się paintball i Aquapark „Nemo” w Dąbrowie Górniczej. No i mamy komputer z dostępem do Internetu”- Łukasz

  • Joł. Jestem Palmira i te wakacje były super. Baseny, parki linowe, paintball, wycieczki i inne atrakcje. Bardzo dziękuję za te wrażenia”

  • „Były różne zajęcia sportowe, komputerowe. Kupiliśmy sobie nowe ubrania.W wakacje byliśmy w Dąbrowie Górniczej, gdzie spędziliśmy dzień w aquaparku. Pojechaliśmy też na wycieczkę do Ustronia, gdzie byliśmy w parku linowym. W Orzeszu był paintball. Całe wakacje spędziłem z uroczą p. Agnieszką i spoko p. Grzesiem i Rafałem” - Kamil


Koordynator ds. streetworkingu - Agnieszka Borowczyk

Katolicka Fundacja Dzieciom (http://www.kfd.katowice.pl/)