niedziela, 10 października 2010

GDAŃSK: Wystawa fotograficzna WYJDZIESZ?

Trójmiejscy fotografowie zapraszają na WYSTAWĘ FOTOGRAFICZNĄ WYJDZIESZ? dokumentującą projekt wakacyjnego Kina Podwórkowego w Dolnym i Górnym Wrzeszczu.

kiedy?:
21-31 października 2010

gdzie?:
w gościnnej GALERII BAŁTYCKIEJ we Wrzeszczu (poziom -1)

jak to się stało?
Podczas tegorocznych wakacji na 9 różnych podwórkach Dolnego i Górnego Wrzeszcza pedagodzy ulicy Polskiego Stowarzyszenia Pedagogów i Animatorów KLANZA wzorem pedagogów ulicy ze SPA z Częstochowy organizowali Kino Podwórkowe WYJDZIESZ? czyli seanse filmowe pod gołym niebem. Na prowizoryczym ekranie przymocowanym do trzepaka lub ściany wyświetlanebyły filmy familijne. Kino było bezpłatne. Przed seansami filmowymi na podwórkach, na których rzadko organizuje się coś dla dzieci, urządzane były zabawy: puszczanie wielkich baniek mydlanych, malowanie twarzy, żonglowanie, gry w zabawy podwórkowe. Ostatni dziewiąty seans miał miejsce w ostatnim tygodniu sierpnia na Placu Wybickiego we Wrzeszczu. Wtedy właśnie odbyła się pierwsza prezentacja dla najważniejszych odbiorców, czyli dzieci z wrzeszczańskich podwórek. Wystawa była zorganizowana jako jednorazowe wydarzenie plenerowe. Dzięki uprzemości firmy AKWILON druk cyfrowy można było pokazać dzieciakom ich radość w „dużym formacie”. Teraz wystawa zagości w Galerii Bałtyckiej w Gdańsku.

o autorach

Joanna Siercha – ur. 1974, z wykształcenia architekt, fotografią zajmuje się zawodowo od 1998 r. Głównie fotografuje ludzi. Od 2000 r. skupia się na fotografii teatralnej, współpracując z teatrami w Polsce (m.in. Teatrem im. W. Gombrowicza w Gdyni, Teatrem im. S. Jaracza w Olsztynie, Grupą Artystyczną TERAZ POLIŻ w Warszawie). Jej zdjęcia pojawiają się w takich tytułach jak: Gazeta Wyborcza, Dziennik Polska, Rzeczpospolita, Twój Styl, Gość Niedzielny oraz w trójmiejskiej prasie lokalnej.

Gosia Trzaskoś – ur. w 1973 roku, na stałe mieszkająca w Gdańsku. Fotografuje od 2001 roku. Fotografuję głównie ludzi, ulicę, prawdziwe życie, Gdańsk i jego inne oblicze – zapomniane i opuszczone. Miejsca,które z czasem pozostają tylko wspomnieniem. Nowy Port, Letnica - „uśpione” dzielnice. To tutaj najczęściej można ją spotkać.

Łukasz Głowala – ur. 1973, na stałe mieszkający w Gdańsku. Zawodowo fotografuje od 1996 roku. Publikował w większości gazet i czasopism w Polsce Przekrój, Newsweek PL, Wprost, Dziennik, Rzeczpospolita, National Geographic PL, Viva, Polityka itd.) jak również za granicą (The New York Times, Focus, Time, Maxime Magazine USA). Współpracue m. in. z agencją Reuter’a, stale pracuje dla P.A.F. FORUM. Specjalizuje się w fotografii prasowej - reportażu i portretach.

więcej informacji
u Koordynatora Wystawy Fotograficznej WYJDZIESZ?
Joanna Siercha joanna@jns.com.pl 605 960 529

fotografia wkomponowana w zapowiedź wystawy autorstwa Łukasza Głowali


Jeśli chcesz przekazać 1% podatku na nasze działania, w PIT wpisz:
„WSPÓLNA DROGA” UNITED WAY POLSKA KRS 000 007 1715, dopisek: KLANZA Gdynia