piątek, 4 marca 2011

GDAŃSK: Jutro ruszamy na warsztaty cyrkowe!

Już jutro nasze długo i niecierpliwie wyczekiwane warsztaty cyrkowe. Będą trwały trzy dni. Każdego dnia sześć godzin zajęć. Warsztaty poprowadzą Dominika Dembek i Michał Redlin, którzy są liderami Grupy Cyrkowej Heca z Lipinek. Od wielu lat pracują z dziećmi i młodzieżą w Polsce i za granicą, tworząc pokazy cyrkowe oraz prowadząc warsztaty. Cieszymy się bardzo, że udało nam się ich znaleźć.

Sprzęty na nasze warsztaty dotarły do nas pewnego słonecznego dnia od pana Mirka Urbana ze sklepu zongluj.pl, który dał nam mnóstwo zniżek. Dzięki niemu, mogliśmy kupić o wiele więcej sprzętów, niż było w planie. Dzięki! Sami zobaczcie jakie czaderskie to sprzęty :)

Nie wszystko widać na fotach, ale mamy: monocykl /diabolo / flower stick / piłki /maczugi / obręcze /chustki / rola bola / poi / talerzyki / szczudła

Będą też zajęcia z akrobatyki i warsztaty z własnoręcznego robienia piłek (z ryżu, pończoch i balonów, hehe :)

A co właściwie daje żonglowanie i praca z innymi rekwizytami cyrkowymi? Oj dużo, bo rozwija koordynację wzrokowo-ruchową, potrzebną do nauki czytania, pisania, ćwiczeń fizycznych, wspomaga leczenia dysleksji i ADHD poprzez rozwijanie koncentracji i uwagi, rozwija fizycznie kształtując równowagę obu stron ciała, wspomaga ćwiczenia mięśni całego ciała oraz oburęczność, rozwija refleks i poczucie rytmu.
Nie poznacie nas, jak wrócimy ;)


Projekt finansowany jest przez firmę Delphi i firmę Janssen Cilag w ramach programu Partnerstwo dla Dzieci Fundacji Wspólna Droga-United Way Polska, a także dzięki Darczyńcom, którzy ofiarowali nam 1% podatku. Dziękujemy!