piątek, 12 czerwca 2015

Spływ we mgłachPodczas gdy młodsi uczestnicy zajęć streetworkerskich  uczyli się pływać pontonem, starsi szykowali się do  porannego spływu kajakowego po nadbużańskich starorzeczach w rejonie Popowa Kościelnego.

Zbiórka o godz. 05.00, grupa nieduża, są reprezentanci streetworkingu oraz kilkoro naszych sympatyków. Po deszczowym piątku, dzień zapowiada się bardzo ładnie. Szybko wskakujemy do samochodu i ruszamy. Na niebie ani jednej chmurki i tylko blask wschodzącego słońca, a tuż za miejscowością Kręgi jak tylko spoglądamy w stronę rzeki, w dolinie ukazuje się bardzo gęsta, niczym pełznąca chmura, mgła. Po dotarciu nad wspaniale parującą wodę w Popowie, wodujemy kajaki. Wsuwamy się w ten gęsty i ciepły opar, przez który słońce ledwo się przebija. Woda gładka jak lustro zostaje rozcięta i pofalowana dziobami kajaków. Wokół słychać budzące się, raźnie śpiewające ptaki, widać jeszcze mało, ale już pojawiają się zarysy brzegów i kontury drzew, nad nami słychać świst skrzydeł przelatujących łabędzi. Jest jak w bajce, mgła raz się przerzedza,  raz gęstnieje, a przez nią przebija się coraz lepiej widoczne i grzejące słońce. Płyniemy rozlewiskami i labiryntami wśród szuwarów, mijamy drobne wyspy. Pod koniec spływu na jednej z nich robimy postój i rozpalamy ognisko, pieczemy kiełbaski, które w tym pięknym otoczeniu smakują wyjątkowo. Opowiadamy dowcipy i dzielimy się wrażeniami, atmosfera jest pierwsza klasa. Tak spędzamy czas do południa, po czym wracamy do miejsca startu, myjemy i pakujemy kajaki, a Artur Laskowski funduje nam na deser jeszcze wycieczkę po okolicznych dworkach i pałacach. Twarze opalone i zadowolone gdy około południa rozstajemy się w Wyszkowie i umawiamy na następną tego typu akcję.

Grupa pedagogiki niekonwencjonalnej działa w ramach projektu dofinansowanego przez gminę Wyszków  i realizowanego od roku 2015 przez Fundację Nad Bugiem. 
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz